Hobby

11.10.2021

7 důvodů, proč byste měli vyzkoušet jógu

Smita Joshi, autorka trilogie Karma a diamanty, uchopující cestu sebepoznání mezi kontinenty a životy tady sdílí sedm fantastických výhod, které zažila, stejně jako tipy pro všechny začátečníky.

joga

1 Zvýšila jsem důvěru
Myslela jsem si, že nejsem nadaná pro fyzickou aktivitu, ale spletla jsem se. Jsem absolutně určena pro přísnější, dynamičtější a náročnější formy jógy, stejně jako cvičení, prožívám jejich neuvěřitelné životní zesílení, omlazující a protinádorové výhody.

2 Soustředím se lépe
Moje zaměření se stalo ostřejším, jak se moje praxe vyvíjel. A nyní se mohu snadno soustředit na delší období. To mi také dopomohlo napsat svou trilogii knih Karma a diamanty za pouhé dva roky.

3 Stres je méně ohromující
Jedním z nejnáročnějších aspektů každého dne je učení se o rozpuštění stresu. Zjistila jsem, že fyzická stránka jógy a její filozofie slouží k tomu, aby poskytla kompletní, holistický prostředek účinného a mocného jednání s rychlým a stresujícím tempem moderního života.

4 Mám pozitivnější přístup k tělu
Zaměřila jsem se na ztrátu hmotnosti a diety, ale teď poslouchám potřeby svého těla. Jím to, co chci, ale udržuji jídlo rozmanité a vyrovnané, stejně jako velikosti porcí, které zanechávají mému tělu a duši skvělý pocit.

5 Jím mnohem víc
Jsem vegetariánka a vždy jsem se považovala za "zdravou", ale teď jím ještě víc vědomě. Oceňuji detoxikační efekt, který jóga stimuluje, a tvrdě pracuji, aby mé tělo bylo co nejčistší.

6 Pomáhalo mi trávení
Mohu stravovat potraviny mnohem lépe než dříve. Například jsem se vyhnula ořechům, protože způsobily nadýmání, ale teď se staly pro mě základním zdrojem bílkovin.

cviky

7 Celková fyzická schopnost se zlepšila
Jak jsem vyvinula větší sílu a kondici, zvýšila se také má vytrvalost. V józe je důležitost věnována vývoji a používání síly středu těla. Začínala jsem téměř s ničím, nyní můžu balancovat na rukou a také zvednu svou vlastní tělesnou hmotnost.