Cestování

11.10.2021

Jak cestovat co nejlevněji

Cestování je většinou poměrně drahou záležitostí. Pokud si chcete užít cestování i bez vynaložení extrémních peněz, pak se pusťte do pátrání. Jak můžete cestovat? A co si všechno pohlídat? Nebojte se a pusťte se do toho.
1.      Pěšky a na kole
Cestovat nemusíte jenom do zahraničí. I v našich zemích je opravdu krásně a stojí za to, je procestovat. Výhodou je, že cestování vás může stát opravdu minimum. Vyrazit totiž můžete klidně pěšky, nebo na kole. Obě varianty jsou poměrně ekonomicky nenáročné a spát můžete ve stanu. Samozřejmě budete potřebovat nějaké peníze s sebou především na občasný přesun vlakem či autobusem, na stravu a na pití. I za to se dá ale poměrně hodně ušetřit, pokud se nebudete stravovat v restauracích.
potřeby na cestování
2.      Letecky
Pokud se chcete dostat do zahraničí letecky, pak se můžete pustit do hlídání levných letenek. Ty se mnohdy dají sehnat opravdu za pár babek. Zkusit můžete taky couchsurfing, ten je velice oblíbený, pokud budete cestovat od města k městu, pak je vyloženě ideální. Couchsufging funguje tak, že si přes internetovou stránku domluvíte spaní u někoho doma a budete prostě jenom doufat, že je dotyčný sympaťák. Výhodou je že za minimum prostředků můžete procestovat cizí zemi, město od města, kousek po kousku a navíc váš hostitel se může stát vašim průvodcem. Tím pádem poznáte města očima jejich obyvatelů, což vždycky stojí za to.
volkswagen v poušti
3.      Autem
Pokud máte svoje auto, pak se nebojte natankovat a vyražte za dobrodružstvím. Takové cestování autem už sice může vyjít trochu dráž ale vzhledem k tomu, že si můžete s sebou vzít všechny potřebné věci s sebou. Třeba jídlo, pití, oblečení… Prostě nebudete nic potřebovat, protože do auta narvete všechno. Můžete v něm prostě v klidu i spát. Nevýhodou je, že cestování autem je poměrně nepohodlné, hlavně pokud jede jeden člověk sám a musí neustále řídit sám.