Služby

17.1.2021

Jak vypadají SEO články a k čemu slouží

Každá firma, bez ohledu na to, jak je velká či co tvrdí ve svých propagačních materiálech, byla založena primárně proto, aby svému majiteli či majitelům přinášela zisk. Ten by se navíc měl neustále zvyšovat, a to rychlejším tempem, než je tempo růstu inflace. Jen takovou firmu lze totiž považovat za úspěšnou.

 

K tomu je však napřed potřeba, abychom měli stále nové zákazníky. V ideálním případě bychom si měli udržet ty stávající, a zároveň lákat stále nové. Proto je jasné, že správně zvolená marketingová strategie je základ.

 

seo2

 

Ta se obvykle skládá z několika metod propagace, které na sebe navazují a navzájem se doplňují tak, aby výsledný efekt byl co největší. A ačkoliv je z nich mezi širokou veřejností zdaleka nejznámější klasická reklama, především pak ta televizní, rozhodně to není jediný možný způsob.

 

Velmi často používaná je také optimalizace webových stránek firmy pro vyhledávače, známá také pod svou anglickou zkratkou SEO, ze slov Search Engine Optimalization. V podstatě jde o úpravu internetové stránky firmy tak, aby se po zadání určitého slova či fráze do některého z internetových vyhledávačů objevil její odkaz na jednom z prvních míst v seznamu výsledků.

 

seo1

 

Ovšem nestačí pouze upravit samotný web. Jednou z velmi důležitých součástí této metody jsou i SEO články. Jedná se o podpůrné články, které mají za úkol přesvědčit internetové vyhledávače, že se o daném webu v souvislosti s vyhledávaným výrazem mluví podstatně více, než tomu ve skutečnosti je, a že si tedy zaslouží lepší pozici v seznamu výsledků.

 

Aby fungovaly, je nutné, aby obsahovaly dané klíčové slovo, a to jak ve svém názvu, tak i v textu. Zároveň by zde měl být přítomen hypertextový odkaz na daný web. Je také nutné jich napsat poměrně velké množství za relativně krátkou dobu.

 

Z výše uvedeného je jasné, že se nejedná o tak jednoduchý proces, jak se může na první pohled zdát. Není tedy divu, že se jeho aplikace obvykle svěřuje externím firmám. Ty totiž vědí, co a jak.