Cestování

11.10.2021

Jižní Morava, kráse života zaslíbená

Toužíte po odpočinku u vody se sklenkou vína v ruce? Rádi podnikáte výlety na kole, či vás zajímá trocha historie? Pokud jste si odpověděli ano, zbývá si jen sbalit pár věcí a vyrazit na Jižní Moravu.
 
Ubytovací zařízení u Novomlýnských nádrží poskytují ubytování v různých kategoriích a cenových hladinách. Nejlevněji vás vyjde spaní ve vlastním stanu, nejdražší je nocleh v nedávno nově postavených vybavených apartmánech.
 
Rekreační oblast nedaleko obce Pasohlávky nabízí nepřeberné množství kulturního a sportovního vyžití. Na své si přijdou jak rodiny s dětmi, tak páry či skupiny přátel.
 
V rozlehlém areálu je několik menších hřišť pro děti s prolézačkami, pro dospělé zase hřiště na volejbal. Adrenalinoví nadšenci si užijí vodní osvěžení při wakeboardingu, či na tobogánech. Prázdná břicha zasytí jídlo v jedné z několika restaurací či stánků s občerstvením.
Kdo bude unavený, půjčí si šlapadlo nebo lodičku a může se vydat na hladinu přehrady.

Aktivní jedince nadchne den strávený ve vedlejším aqualandu, který má v nabídce i wellness služby. Milovníci cykloturistiky ocení možnost zapůjčit si kola a vydat se na průzkum Pálavských vrchů a krás vinohradů.
 
Vinaři budou nadšení z degustace vína a místních lahůdek v jednom z mnoha vinných sklípků, které naleznou v každé vesnici.
 
Až vás Pasohlávky a okolí Novomlýnských nádrží omrzí, vydejte se na výlet do nedalekých Velkých Věstonic, do Mikulova či do Lednicko-valtického areálu. Zdobnost a krása zdejších památek vás nadchnou a pobyt v přírodě mezi vinohrady vám udělá dobře na těle i na duchu.
 
Pokud budete na Moravě trávit více dní, můžete zajet za hranice do rakouského Laa a užít si zdejší koupele. Teplá voda v bazénu je balzámem pro unavené tělo. Příjemně tak završíte vaši dovolenou.
Probouzející se příroda a jarní prázdniny přímo lákají k rodinnému výletu. Tak oprašte kola nebo kupte nové plavky a vyrazte na Moravu. V přírodě na čerstvém vzduchu si zaručeně pročistíte hlavu.