Hobby

11.10.2021

Kosmetika vyrobená s láskou

Je levnější, přírodnější, jednodušší, bezpečnější a zajímavější. Ano, i taková může být doma vyrobená kosmetika. Ačkoliv je v drogeriích spousta druhů kosmetiky, často se můžeme setkat s tím, že nám daný výrobek nevyhovuje.

Ať už se nám nelíbí balení, vůně či složení. A právě v tom je výhoda domácí kosmetiky, kterou si můžete vyrobit ze surovin, které vaší pleti vyhovují. Navíc můžete dát prostor své kreativitě a zkoušet různě obměňovat základní recepty. Výroba není časově náročná, a navíc výsledek může posloužit také jako dáreček pro blízké. Vyrobte si krém a jelení lůj podle našeho návodu.

Jednoduchý krém na obličej
Na 50 g kelímek budeme potřebovat:
·         25 g bambuckého másla
·         12 g hroznový olej
·         12 g mandlového oleje
·         6 kapek esenciálního oleje vhodného do kosmetiky (např. mandarinka)
·         4 kapky vitaminu E
·         líh z lékárny (případně vodka na dezinfekci kelímku)
 
Postup: Nejprve musíme důkladně vydezinfikovat kelímek i veškeré příslušenství, které budeme používat. Stačí k tomu použít vodku v lahvičce s rozprašovačem. Poté všechno příslušenství pečlivě osušíme. Je vhodnější kelímek desinfikovat dříve, aby stihl úplně uschnout a krém se brzy nekazil.

Potom ve vodní lázni rozpustíme bambucké máslo. Sundáme ze sporáku a necháme mírně vychladnout. Přidáme hroznový a mandlový olej a dáme ztuhnout do mrazáku tak, aby byly okraje mírně ztuhlé. Potom žlutou směs začneme šlehat metličkovým šlehačem, přidáme esenciální olej a vitamin E. Šleháme do požadované konzistence a bílé barvy. Pokud nám krém netuhne, můžeme dát opakovaně do mrazáku a opět vyšlehat. 
 
Balzám na rty
Na 1 tubičku (malý kelímek) budete potřebovat:
·         2 g včelího vosku
·         2 g mandlového oleje
·         1 g kakaového másla
·         2 g bambuckého másla
·         4 kapky esenciálního oleje vhodného do kosmetiky (např. vanilka)
·         líh z lékárny (případně vodka na dezinfekci kelímku)
 
Postup:Nejprve musíme opět důkladně vydezinfikovat kelímek i veškeré příslušenství, které budeme používat. Ve vodní lázni rozpustíme bambucké máslo, kakaové máslo, včelí vosk a mandlový olej. Necháme mírně zchladnout a přidáme esenciální olej. Potom rychle nalijeme do tubičky či kelímku, aby nám směs neztuhla. Pokud směs ztuhne, můžeme ji znovu rozehřát a postup opakovat.