Dům a zahrada

21.8.2019

Spěte pohodlně i v garsonce

Ceny nemovitostí se vyšplhaly neskutečně vysoko a mnozí mladí lidé nedosáhnou finančně na nic lepšího, než byt 1+1. Pro jednoho člověka, nebo pro mladý pár, to bohatě stačí. Jediné co je potřeba si dobře promyslet je to, který nábytek zakoupíte. Pokud vyberete dobře, jistě se vám do bytu vše vleze a přitom nebude působit stísněně.

muž ležící na sedačce

Jelikož garsonky jsou byty o opravdu malé metráži a mívají buď pouze jeden pokoj včetně kuchyně, nebo popřípadě oddělenou kuchyň, mnoho lidí volí variantu spánku na rozkládací pohovce. Nicméně tuto variantu lékaři nedoporučují. I přesto, že výrobci se hodně polepšili a pohovky vyrábí již značně pohodlnější, i tak si křivíte záda. V mladém věku to není příliš poznat, nicméně ve stáří byste tohoto rozhodnutí mohli hořce litovat.

Ideálním řešením tohoto problému jsou patrové postele do malého bytu. Jedná se o jednoduché (ale zároveň elegantní řešení) téměř do všech prostor. Jestliže máte děti, jedná se o vůbec nejlepší variantu úspory místa (a plusovým bodem vám bude nadšení vašich dětí). Nicméně patrová postel je výbornou variantu například i pro spolubydlící.

Žijete-li jako partnerský pár, můžete si koupit variantu, kdy je v patře umístěna „manželská postel“ a dole například sedačka. Pokud by se vám nelíbila tato varianta, můžete si do spodního patra dát psací stůl či počítač.

Tento druh postelí je mladými lidmi velice oblíbený a vyhledávaný. Jedná se totiž o variantu, která nejenže ušetří místo, ale vypadá i stylově.

Nemusíte se bát malé nosnosti. V dnešní době jsou všechny tyto postele vyráběny z vysoce kvalitních a odolných materiálů. Díky tomu je vám zaručena kvalita výrobku i po několika letech používání.
patrové postele

Pokud byste zvolili například postel „vyklápěcí“ ze skříně, mohlo by vás po pár měsících zklamat to, že postel začne vrzat. Podobné problémy nastávají i u postelí, které jsou výsuvné z podia. Zvolíte-li tedy variantu, kde postel nevyklápíte, ani nevysunujete, uděláte zaručeně nejlépe.