Hobby

11.10.2021

Turistický batoh nakupujte s rozmyslem. Každý dekagram zátěže navíc se počítá

Budete-li se rozhodovat, jaký turistický batoh zakoupit, rozhodně se neomezujte jen na e-shop. Ten Vám sice batoh doveze až pod nos, ale to nejdůležitější jste opominuli. Batoh se totiž musí důkladně odzkoušet. Vyzkoušet turistický batoh se vyplácí přímo v prodejně, kde je dostatek prostoru pro volný pohyb. Měli byste také pamatovat na to, že bude naplněný zavazadly, a tak se vyplácí vyzkoušet batoh alespoň s provizorní náplní. Kupříkladu do něj můžete zkušebně umístit nákup potravin, který jste před chvílí absolvovali.
turistické vybavení

Specializované obchody s velkým výběrem značek i typů

Výhodou turistických batohů je jejich univerzalita. Jednak je využijete na jednodenních i vícedenních výšlapech, a pak je můžete směle používat i na pochůzkách po městě. Nezřídka se setkáte s někým, kdo nakupuje s velkou krosnou, byť složenou do základní varianty.
na cestách v Norsku

Batoh musí výborně sedět na zádech, musí mít polstrovaná bedra, záda i ramena, základem je bederní pás a prsní popruh. Turistické batohy mívají oddělené komory, některé batohy se plní shora, některé rozepnete na přední části obvodovým zipem. Naprosto zásadní je materiál, ze kterého je vyroben. Dnes však naštěstí většina výrobců dbá na kvalitu svých výrobků a tak se rozhodování, jaký batoh zvolit, orientuje spíš na to, jak nám v obchodě sedí na zádech. K tomu právě napomůže zátěž, alespoň v podobě nákupu. Měli byste mít rovněž možnost po nasazení batohu na záda doladit jej na svých bedrech upínacími popruhy, které by měly být pohodlně v dosahu obou rukou.
svobodně na cestách

Není batoh jako batoh

Cena batohu odpovídá obvykle jejich kvalitě. Zatímco levnější batohy uplatníte v našich „skromných“ horských poměrech, do horského terénu ve Švýcarsku nebo v Norsku byste měli volit krosnu ve vyšší cenové kategorii. Jde také o to, že se při nakládání do letadel balíkáři se zavazadly zrovna nemazlí a méně pevný materiál nemusí jejich hrubé zacházení přežít.