Hobby

4.6.2019

Vytvořte si stylovou dekoraci z umělých květin

Umělé květiny už dávno nejsou jen symbolem nevkusu a kýče. Právě naopak, když víte jak je vybírat, můžete si z nich vytvořit moc pěkné a moderní dekorace do svého interiéru i na zahradu. Stačí, když budete vybírat umělé květiny co nejvíce podobné skutečným květinám a nebudete na nich šetřit. Pak z nich za pár minut dokážete udělat skutečně úchvatné kousky, které vám budou dělat parádu spousty let.
květinový věneček

I o umělé květiny se musí pečovat

Umělé květiny mají obrovskou výhodu v tom, že se o ně nemusíte skoro vůbec starat, odpadá vám povinnost pravidelného zalévání, nemusíte se ohlížet na to, kam je uložíte, protože jim nebude vadit ani chlad ani příliš slunečních paprsků. Nikdy vám neopadají ani neuvadnou a vydrží opravdu dlouho. Ale to jen v případě, že je budete udržovat čisté a pravidelně z nich budete otírat prach. Pak je nic jen tak nezničí. Ovšem právě prach je jejich největší nepřítel. Zaprášené umělé květiny opravdu moc parády nenadělají. Jednou týdně z listů utřete prach, a pokud objevíte větší nebo zažranou špínu pomožte si teplou vodou se saponátem

Jaké můžete vytvořit dekorace

Velkou parádu udělají koule zimolezu. Ty stačí, když dáte do velké pěkné vázy nebo květináče a postavíte ke vstupním dveřím nebo na pergolu či balkón. Na Vánoce je můžete ozdobit ozdobami, navázat na ně mašličky a přidat LED světýlka nebo světelný řetěz. Během chvíle máte parádní vánoční výzdobu své zahrady. Na Velikonoce jen obměňte ozdoby za jarní a velikonoční motivy a máte vystaráno.
květiny v košíčku
Z umělých květin si můžete vytvořit i originální věnec a to během pár minut. Stačí vám k tomu pevnější drátek, ze kterého uděláte kruh nebo polystyrenový korpus, tavící pistole a umělé květy. Použít můžete cokoliv – růže, narcisy, karafiáty nebo jakékoliv jiné kvítky. Ty stačí, když nalepíte tavící pistolí kvítky jeden vedle druhého dokola korpusu. Na závěr stačí přivázat mašli na zavěšení a nevšední věnec na dveře máte hotový.