Služby

28.4.2023

Manžel, co přijde na hodinu

Ženy, které mají doma pořádného chlapa, si nemusí dělat starost s tím, kdo jim přivrtá poličku, vymění žárovku nebo opraví odpad. Pokud se to žena nenaučí sama, nemá jinou možnost, než si na pomoc přivolat tzv. hodinového manžela.

Hodinový manžel není žádný gigolo, jedná se o řemeslníka, který vám pomůže s opravami v domácnosti a nahradí tak manžela během oprav a rekonstrukcí.

Služby, které hodinový manžel obvykle nabízí:
·         Zednické
·         Instalatérské
·         Klempířské
·         Elektrikářské
·         Úklidové
·         Malířské a natěračské
·         A další
·         Ceny se většinou pohybují od 200 korun za první hodinu, další hodiny práce bývají levnější.


Poradí si se vším!

Hodinový manžel si poradí se vším – umí spravit záchod, vyměnit žárovku, vymalovat pokoj, dát nové obklady a dlažby nebo například položit koberec. Pomůže také s drobným stěhováním a údržbou domu a zahrady. Mezi jeho služby patří také úklidové práce, takže se nemusíte nervovat tím, že budete muset uklízet po chlapovi.

Tato služba pro domácnost je poslední dobou velmi oblíbená. Začala se
rozšiřovat od roku 2010 a její obliba stále vzrůstá. Všestranných pomocníků je v domácnosti a na zahradě vždycky potřeba. Doteď jste o pomoc žádala souseda, teď můžete volat vlastnímu řemeslníkovi. Výhodou je, že se o něj nemusíte starat – ponožky si vypere sám, nežádá vás o večeři a v domácnosti udělá vše, co je potřeba bez větších řečí. Ano, je za to placený, ale pocit, který zažijete je prostě jedinečný.

Tento trend přišel z východu. Nápad přišel někdy v roce 2003 na Urale. Ninu Rachmaninovou napadlo proměnit mužskou zručnost v povolání. Nápad měl úspěch a rozšířil se do dalších zemí. V Česé republice je okolo čtyři sta firem či živnostníků, kteří se tomuto věnují, a myslím, že si nemají na co stěžovat. Ženy budou vždy potřebovat něco opravit. Nicméně není to služba jen pro ženy, i muž občas potřebuje pomoct. Službu ocení i senioři nebo studenti.