Služby

14.6.2018

Podnikání

Víte, kde jsou schovány ty nejlepší nápady? Na hřbitově, protože má mnoho lidí nápad, který by mohl změnit celý svět k lepšímu, ale chybí jim to nejdůležitější. Chybí jim totiž odvaha. Říkají si, že by se jejich nápad nikomu nelíbil, že by se jim lidi smáli, že by s tím bylo mnoho práce, že by to nevyšlo- právě díky těmto a dalším negativním myšlenkám nepozná mnoho skvělých nápadů nikdy světlo světa. Strach z neúspěchu je špatný- protože brání našemu úspěchu.
černoch v obleku.jpg


Podnikání je činnost, kterou provozuje fyzická osoba (podnikatel). Cílem podnikatele je získání zisku. Jedním ze znaků podnikatele je to, že si hradí ze svých příjmů své výdaje- podniká tedy na vlastní účet. Je odpovědný za své rozhodnutí (a veškerá rizika jsou na něj).


Podnikatel začátečním by se měl seznámit s právními úpravami, které upravují podnikání, aby neudělal chyby, za které by byl potrestán. Jak se říká, neznalost neomlouvá.


Proč se lidi začátku vlastního podnikání tak moc bojí? Proč předem vzdávají svůj boj, aniž by se poradili o svém nápadu se svým okolím?


Každý začátek je těžký (ať je to rozhodnutí o tom, že se přestěhujete od rodičů a začnete žít ve vlastním, nebo začátek studia, nebo začátek podnikání. U podnikání se většina z nás bojí ztráty finančních prostředků, protože peníze jsou nezbytnou součástí našich životů, bez které nejde žít.


Někoho k začátku podnikání přesvědčí rodina, někoho touha po změně a někoho vidina peněz, které si vydělá díky svému skvělému nápadu.


studentka ve svetříku.jpg


Závěrem napíši jen to, že je největší chybou něco nezkusit. Když něco zkusíte a nevyjde to, aspoň budete usínat s tím, že jste do toho dal vše. Zatímco když nic nezkusíte, budete každý den usínat s tím, jaké by to asi bylo, kdybyste tu danou činnost zkusili a jestli by byl váš život lepší. Chybami se člověk učí a každá chyba nás dělá silnějšími.