Nákupy

16.9.2019

Skutečně čaj na hubnutí funguje?

Různé druhy čajů jsou využívány k léčení rozmanitých chorob i k podpoře těla už od starověku. Vzpomeňme jen na čínské a japonské tradice pití čajů na hubnutí, či příslovečný anglický čaj o páté. http://www.bike-forum.cz/forum/nosic-kol-na-pate-dvere-2.html Také babky kořenářky používaly vývary rozličných bylin k léčbě neduhů. V dnešní době se našlo i další využití čajů, a to podpora hubnutí.konvice se sítkem na čaj.jpg

Jak vlastně fungují? Předně je třeba říci, že by bylo pošetilé očekávat, že díky pouhému pití jakéhokoliv nápoje zázračně ztratíte přebytečné kilogramy, a to bez ohledu na to, co vám říkají reklamy. Ano, mohou pomoci zrychlit metabolismus, ale pokud nevydáváte energii, je to k ničemu.

Konkrétně u výše zmíněného horkého nápoje se jedná o kombinaci různých bylin, které mají právě pomoci zvýšit rychlost odbourávání tuků. A tady je právě kámen úrazu. Je sice pravda, že určitý účinek mají, avšak není tak velký, jak byste si mohli myslet.

Co vám však výrobci již neříkají je, že i u bylinek existuje možnost předávkování. A právě u těchto bylinných hubnoucích nápojů je to nebezpečí poměrně velké, protože mnozí v honbě za dosažením ideální váhy nepijí nic jiného. A to s sebou může přinést poměrně velké zdravotní následky.

Jak se tedy těchto rizik vyvarovat? Stačí se řídit heslem „všeho s mírou“ a nesnažit se o hubnutí za každou cenu, především ne za cenu svého zdraví. A zatímco tyto bylinné vývary mohou pomoci, je třeba používat je uvážlivě.

Ještě je třeba upozornit na nutnost dobrého skladování. Tyto směsi se obvykle prodávají v igelitových či papírových sáčcích či pytlíčcích, ze kterých si postupně odebíráte. A právě to se může stát živou půdou pro moly. A věřte, že není příjemný zážitek otevřít sáček, aby z něj na vás vylétl mol.směs bylinek ve skleněné dóze.jpg

Dobré je skladovat naše hubnoucí bylinky v dobře uzavíratelné, suché, vodě nepropustné nádobě. Zároveň je potřeba dávat pozor také na vlhkost, neboť bylinky by vám mohly začít hnít.

Když budete dodržovat tato doporučení, zjistíte, že máte doma skvělého pomocníka v boji s obezitou. Avšak, jak už bylo řečeno, bez vašeho úsilí sám nic nezmůže.