Nákupy

12.2.2019

Kyslíkové tablety do vířivky zastoupí chlór

https://www.itnetwork.cz/mysql/mysql-tutorial-vkladani-a-vymazani t=UTF-8″>

Přechlorovat vodu ve vířivce lze velice snadno, jde totiž o malý objem nádrže. Dávkování chemických přípravků musíme vždy důsledně kontrolovat zpětnou vazbou pomocí testerů. Nadbytek volného i vázaného chlóru má pak dva nepříjemné důsledky. Ten první nepříznivý dopad je pochopitelně zdravotní, šíří se nepříjemný zápach, hůře se dýchá, dochází k vysušování pokožky a dráždění sliznic, zejména očí. Neměli bychom zapomínat, že chlór je jedovatý plyn, a právě záleží na jeho koncentraci.

vírivka

Množství volného chlóru pravidelně kontrolujte

Druhý problém je skrytý a může se stát, že s ním jednoduše nepočítáme. Příliš chlorovaná voda je slabě kyselá a poškozuje pak nevratně plastové díly, tepelný kryt a dokonce i nerezové součásti. Dochází k blednutí plastů a následně k jejich rozpadu, drolení a prasklinám.
U sofistikovanějších výrobků se desinfekční tablety dávkují automaticky podle množství přípravku rozpuštěného ve vodě, ale pro mnohá zařízení platí pouze pravidelná péče ze strany uživatele bazénu.
Někdy je třeba provést tzv. chlor šok, aby se odstranily nečistoty způsobené nedostatečným sprchováním před samotnou koupelí, anebo v důsledku špatně vymáchaných plavek při praní, kdy v textilii zůstaly zbytky pracího prášku obsahujícího fosfáty.

whirpool

Alternativní řešení v podobě kyslíkových tablet

K desinfekci vody ve vířivce se někdy využívá vkládání tzv. kyslíkových tablet do vířivky, ty působí jako oxidační činidlo a oxidace, jak známo, likviduje nežádoucí patogeny. Tablety se ukládají do speciálního plováku, v dávkovači se nastaví propustnost regulačního ventilu a ten zajistí optimální způsob aplikace. Nesmí se v žádném případě přímo vhazovat do nádrže. Před použitím je nutné ověřit optimální hodnotu pH a vždy se řiďte návodem, uvedeném na výrobku, kde je doporučeno správné množství přípravku v závislosti na objemu vířivky.