Zdraví

28.4.2023

Upravte si jídelníček podle svého

Jistě vám k tomu pomůže jistá dieta, která se nazývá proteinová dieta. Snížení hmotnosti je těžké a obvykle s tím lidé nemají dobré zkušenosti. Někteří chodí na chirurgické zákroky, které nepomáhají, nebo nemají až takový výsledek, jaký by si lidé přáli, nebo jaký by nakonec očekávali. Musejí platit spoustu drahých prostředků nebo věcí, které mají být účinné, ale často se setkáme s tím, že zkrátka a dobře účinné nejsou. Proto je zde také jiná možnost, kterou si můžete vybrat a tím je právě již tento zmíněný způsob, který se také nazývá jako ketogenní či bílkovinná nebo také keto dieta.

Má mnoho názvů, avšak jeden stejný a skvostný výsledek. Při této redukci vaší váhy totiž můžete shodit, kolik kilogramů potřebujete, nebo kolik zkrátka chcete. Nikdo vám nebude určovat limit a můžete si klidně podobný jídelníček sestavovat ještě mnoho dní po ukončení vaší snížení hmotnosti.

Opětovný výsledek

Při této dietě dochází totiž ke stavu zvanému ketóza, který navodí v těle jistý stav. Celé je to založené na speciálních proteinových jídlech, které vám budou pomocí různých druhů jídel dostávat do těla veškeré potřebné vitamíny a minerály, ale bude se tento stav zaměřovat na vaši tukovou tkáň, která bude postupně ubývat do té míry, než se sebou budete spokojení. Nemusíte se bát ani žádného jo-jo efektu, protože při tomto stylu se to natolik ustálí, že vaše tělo už si nové tukové zásoby nebude samo vytvářet.

Recepty, na které se můžete těšit

Už jsme již zmínili, že je to systém, kdy budete potřebovat změnit svůj jídelníček. Mnoho z vás se jistě leklo, že nebude vědět, co má jíst, nebo co si má vařit. Na všechno však dohlíží odborníci, takže se nemusíte bát, že by vám snad něco chybělo. Na výběr je z mnoha různých druhů receptů, které si pohodlně připravíte i doma, ale také nápoje či jídla, která jsou speciálně připravována formou receptury, která je vhodná pro tuto redukci váhy.