Zdraví

14.6.2018

Bílkoviny strašákem nadbytečných kil

Opakuje se to neustále a asi i opakovat bude, je to prostě nekonečný příběh. Od přírody je to dané, dělat si na zimu tukové zásoby, ale co pak s nimi? Základem každého hubnutí je pravidelný pohyb. Ale jen ten nestačí, záleží také na tom, co a kdy jíte. Důležité také je si ideální váhu udržovat a vyhnout se nežádoucímu jo-jo efektu. Úspěch by tedy měly zaručit dvě základní věci – sportování a zdravý, ale přesto bohatý jídelníček.
zelenina a rohlík.jpg

Jednou z osvědčených diet doporučovaných odborníky na výživu je bílkovinná dieta. Ta je sestavena tak, aby se shozená kila v krátké době opět nevrátila zpět. Bílkovinná dieta je známa tím, že se nejí nic, v čem jsou sacharidy nebo jen velice malé množství (kolem šedesáti gramů). Vznikla a určena byla především pro lidi trpící obtížemi spojenými s krevním tlakem. Jako vedlejší produkt byl úbytek na váze.
Bílkovinná dieta je šetrná pro organismus a tak ji může držet opravdu každý bez ohledu na pohlaví a věkovou skupinu. Složení stravy je opravdu velmi pestré, nemusíte mít obavy z toho, že bude jíst jen několik málo potravin pořád dokola. Složení stravy je takové, že rozhodně nebudete hladovět, nebudete náladový, protivný, depresivní a ani nebude bojovat s chutí na nějakou tu sladkost. K tomu všemu se doporučuje se zdravě hýbat, ideální je chození (postačí půl hodina denně), které je pro člověka přirozenou formou pohybu.
počítadlo kalorií.jpg

Pokud se stane, že dodržujete stanovený jídelníček, jíte v pravidelných intervalech, a přesto dostanete hlad, což se samozřejmě stát může a neznamená to, že jste někde udělali chybu, pak sáhněte po kedlubnu, paprice či salátové okurce. Tyto druhy zeleniny zasytí a přitom mají minimum kalorií. Důležité je také dodržování pitného režimu, vyhýbejte se přislazovaným nápojům a omezte pití kávy (dva šálky během dne určitě postačí). Ideální jsou čaje, voda s citronem.