Nákupy

28.4.2023

Nábytek s povrchovou úpravou

Jako nejnovější trend se na trhu objevuje nábytek, který má matnou povrchovou úpravu. Tyto kousky nábytku s matným povrchem jsou daleko elegantnější a příjemnější. Nábytek s matnou povrchovou úpravou má ty přednosti, že se na něm neusazuje ani prach. Mimoto jsou skvělé jeho designové možnosti. Každý barevný odstín totiž působí v matném provedení mnohem jemnějším dojmem než ten ve vysokém lesku. Navíc vypadá vždy stejně, ať už svítí sluníčko, anebo je zataženo. Matný povrch totiž neodráží světlo.
velká kuchyňská linka

Rozličné odstíny

Kromě tradičních odstínů matné bílé, anebo béžové v barvě cappuccina je možné zvolit rovněž výraznější odstíny, jako například:
ü  odvážnou žlutou
ü  elegantní modrou v barvě laguny
Je však třeba vědět, na co se zaměřit při nákupu nábytku s matným povrchem.
ü  V první řadě, stejně jako v jiných případech, i u nábytku s matným povrchem je důležité se při jeho výběru zaměřit na kvalitu provedení.
ü  Rozhodně se vyplatí také volit raději akrylátové povrchy, které mají speciální úpravu, na níž nezůstávají otisky prstů.
Nábytek s akrylátovým povrchem je velice praktický a odolný, který se snadno udržuje. Ihned po odstranění ochranné fólie na matném povrchu je třeba jej postříkat antistatickým přípravkem ve spreji, který se vstřebá do pórů akrylátu a uzavře je. Během čtrnácti dní dojde k úplnému vytvrdnutí povrchu a ten bude výrazně odolnější proti poškození. Antistatický přípravek se používá jednou za měsíc. Potřebujeme-li odstranit hrubší, anebo přischlé nečistoty na matném povrchu, které se objevují obzvláště na kuchyňské lince, je třeba použít roztok saponátu a vody.
kuchyň do u

Nábytek s matnou fólií

Relativně levnější varianta tohoto stylového nábytku je nábytek, který je opatřený pouze matnou fólií. Avšak na jeho foliovaném povrchu se mohou snadno vytvořit skvrny od potravin, anebo nápojů. K odstranění nečistot, které se mohou na nábytku udělat, většinou postačí pouze voda s trochou běžného neabrasivního čisticího prostředku.