Nákupy

28.4.2023

Podstatná součást výbavičky je oblečení pro vašeho potomka

Máte před sebou krásné období, očekáváte právě nový přírůstek do rodiny a nemůžete se dočkat. Ovšem než si své děťátko přivezete domů z porodnice, čeká vás ještě dlouhá cesta a hlavně mnoho příprav na jeho příchod. Musíte vybrat nejen kočárek a postýlku, připravit kosmetiku a plenky, pořídit malé nezbytnosti v podobě dudlíku, lahvičky, hraček či odsávačky, ale především si musíte připravit oblečení pro miminko.

Právě oblečení tvoří podstatnou část výbavičky pro vašeho potomka. S výběrem to ale není vždy snadné. Protože dopředu nevíte velikost ani váhu děťátka, je těžké volit správnou velikost jednotlivých kousků. Obvykle se ale doporučuje začít velikostí 56. Také s barvou je to těžké, usnadnit vám to může určení pohlaví pomocí UTZ, ale ani to není někdy stoprocentní. Pokud se však chcete nechat překvapit, volte barvy neutrální, vhodné pro holčičky i chlapce.
Důležitý je také materiál, ten by měl být stoprocentně bavlněný. Malé miminko má citlivou pokožku a zaslouží si jen to nejlepší a nejpohodlnější a bavlna toto dokonale splňuje. No a konečně konkrétní druh oblečení a volte také podle toho, ve kterém ročním období se váš drobeček narodí. Byl by nesmysl kupovat trička s krátkým rukávem v těch nejmenších velikostech, když narození očekáváte v zimě.

Co by vám tedy rozhodně nemělo chybět

· Punčošky a ponožky, capáčky
· Rukavičky
· Čepičky
· Body s dlouhým rukávem nebo krátkým rukávem
· Polodupačky a dupačky (záleží, co vám vyhovuje více)
· Overaly
· Kabátky či svetříky
· Kalhoty

Vše se dá sehnat po jednom kuse, ovšem výhodné může být pořízení soupraviček od dvoudílných až po pětidílné, které už jsou barevně sladěny. Obvykle obsahují základ, tedy dupačky, body, kabátek, čepičku, rukavičky a capáčky. Můžou být vhodným dárkem, ale lze je využít i na cestu z porodnice a nemusíte se tak trápit výběrem oblečení na cestu domů.