Nákupy

28.4.2023

I Váš interiér může mít tuto jedinečnou dekoraci

Gobelíny neboli tapisérie mají svou velmi bohatou minulost. Jde o tkané nástěnné dekorace, které mohou opravdu zdokonalit a velmi zpříjemnit každý interiér. Tyto koberečky, které se věší na zdi, byly už v minulosti považovány za opravdové umění, jelikož jejich výroba byla vždy rukodělná. Pravý gobelín se vždy ručně vyráběl na tak zvaném tkalcovském stavu, i když tato technika připomíná spíše trochu paličkování, tak se říká, že jsou tyto koberečky tkané. Jako materiál k výrobě bývala používána ovčí vlna kombinovaná s hedvábnou přízí v nezměrném počtu barev.

I naší dominantou je ruční tkaní gobelínů a dalších dekorativních textilií, které Vám zhotovíme na zakázku přesně podle Vašich představ a přání. K výrobě používáme hned několik možných výrobních technik. Jednou z nich je i původní středověká technika ručního tkaní, díky které můžeme přenést na tento kobereček i námět z jakéhokoliv středověkého obrazu, který bude přesný jako originál.

Samozřejmě, že každý asi v dnešní době nechce mít na zdi nějaký výjev ze středověku, ale i něco moderního. Jak již bylo řečeno, dokážeme zhotovit jakoukoliv předlohu a to nejen za pomocí ručního tkaní gobelínů či tapisérií, ale také za pomocí ručního vázání koberců. Jen vstupte do naší galerie a prohlédněte si naše výtvory a inspirujte se. I Vy můžete mít ve svém interiéru naprostý originál ručně vyrobený na našich tkalcovských stavech.

Naše uměleckořemeslná dílna se kromě ručního tkaní gobelínů či tapisérií také už po více než sto let věnuje renovaci neboli restauraci všech historických unikátních textilií a to i koberců a výšivek a za tuto svou práci jsme obdrželi i ocenění. Na naši precizní práci se můžete prostě spolehnout. Jen přijďte k nám a nechte si zdokonalit i Váš interiér něčím naprosto jedinečným a opravdu originálním.