Nákupy

28.4.2023

Co byste si možná měli koupit i vy


Často se setkáváme ve světě s tím, že to, co neznáme, odsoudíme. Takže ať už se jedná o tloušťku, přílišnou štíhlost, velké nasazení do sportu nebo naopak žádné sportování. Odsoudíme někoho, kdo pije alkohol, ale i toho, kdo právě zrovna nepije.
nudle s cuketou.jpg
Prostě a jednoduše odsoudíme všechno, o čem nevíme dostatek informací nebo nám nedávají smysl a nebo nevíme, jak vlastně opravdu fungují. Dneska se podíváme na to, co by si měl pořídit každý vegan či vitarián, aby měl možnost jíst opravdu pestře a se vším, co organizmus potřebuje. Mimochodem, co si budeme říkat, naše běžné stravování není příliš bohaté na všechny živiny, a tak by si takové pomocníky domů mohl pořídit opravdu každý.
výhonky slunečnice.jpg
·         Odšťavňovač
Základem jídelníčku každého vitariána či vegetariány by měly být zeleninové a ovocné šťávy. Samozřejmě čerstvé. Co si budeme říkat. Měli bychom je do jídelníčku zařadit všichni!
·         Sušička
Protože vitariáni nejedí stravu tepelně upravenou, aby nepřicházela o důležité prvky a svoji živost, dochází k tomu, že pro finální úpravu těst používají právě sušičku. Ti nejzdatnější umí touto cestou vyrobit placky, sušenky, chlebíky a další delikatesy.
·         Klíčidlo
Co si budeme říkat, čerstvé obilné a luštěninové klíčky jsou důležitým zdrojem energie, vitamínů a proteinů. A než kupovat klíčky v supermarketu, to se více vyplatí koupit klíčidlo domů a hezky doma si všechny klíčky připravit.
·         Mixér
Tak toto bývá součástí každé domácnosti docela běžně, protože většina rodin připravuje jídlo, ať už polévky pro děti či máčky pro dospělé tak, že k tomu zpravidla mixér potřebuje. Dále samozřejmě můžeme díky mixéru připravit krémy, tatarky, dipy, koktejly a prostě vše, co je třeba rychle rozmixovat.
zelené pití.jpg
·         Kuchyňský robot
Oproti běžné kuchyni jsou vitariáni více nuceni drtit a rozmělňovat ořechy, krouhat, sekat a krájet zeleninu, hníst těsta a podobně.
·         Spiralizér
Takový bonusový jednoduchý přístroj, který umí z cukety, mrkve či okurky nebo libovolného ovoce udělat špagety, nudle či tenké plátky.