Nákupy

10.2.2020

Jak začít běhat a vydržet?

Jaro se nezadržitelně blíží a venku se pomalu začínají objevovat první nadšenci, kteří se nebáli obout boty na běhání a protáhnout tělo po tuhé zimě. S běháním nemáte vůbec žádné zkušenosti, ale chcete letos už konečně začít? Pojďte si přečíst, nejčastější odpovědi na otázky, které napadají každého začínající běžce.Příprava na běhání

Důvodů, proč obout boty na běhání je spousta. Někdo si chce zkrátka jenom odpočinout a zbavit se nahromaděného stresu, někdo zhubnout a jiný chce potrénovat na maraton. Vždy je však důležité běhat pro sebe, každý má své vlastní důvody a všechny jsou správné, pokud nás na konci dovedou k cíli. Běh může být ze začátku hodně náročný, zvlášť v případě, kdy jde o náš první, ale všechno se dá naučit.

  • Chci zformovat postavu a zhubnout nějaké to kilo

V takovém případě jste si zvolili velmi dobře. Proč se zbytečně ničit ve fitcentru, kde na sobě cítíte všudy přítomné pohledy, když je tak jednoduché vyběhnout do přírody, kde nepotkáte živou duši. Na běhání není potřeba žádné speciální vybavení, stačí nazout tenisky, obléct sportovní oblečení, nasadit čelenku craft a můžete vyrazit.Běžící žena

Pokud s běháním teprve začínáte, snažte se ze začátku nepřepínat a tempo zvyšujte pozvolna. V začátcích je důležité osvojit si styl běhání a připravit tělo na fyzickou zátěž. Ideální je proto střídat běh s rychlejší chůzí, kalorie se při běhu totiž spalují až po určité době. Rychlé tempo vás velmi rychle unaví a vy nakonec budete dříve unavení, než začnete shazovat přebytečné kalorie.

  • Chci se protáhnout po celodenním sezení u počítače a odbourat stres

Při jakékoliv větší fyzické zátěži se z těla vyplavují endorfiny, které mají za následek odbourání stresu a navození příjemné nálady. Takové výsledky už prokázala řada nezávislých studií. Kolikrát nepotřebujete mít ani sluchátka v uších, stačí vybrat zajímavé a klidné místo, kde budete moci pozorovat přírodu a zaposlouchat se do okolních zvuků a pocit uvolnění se dostaví co nevidět.