Dovolená

28.4.2023

Když nemáte rádi dovolenou

Jsou lidé, kteří se těší na dovolenou a už v září mají celou dovolenou vybranou. Proti tomu jsou lidé, které jezdit na dovolenou tak úplně nebaví. Obvykle si vystačí s prodlouženým víkendem, ale trávit někde týden či dokonce čtrnáct dní je pro ně zkrátka a dobře naprosto nemyslitelné. Jsou na to příliš akční.

Je Vám to tak trochu povědomé? Patříte mezi tento typ lidí?Tak si dopřejte tak trochu jinou dovolenou, která vlastně ani tak dovolenou nebude. Máme pro Vás několik tipů.
 

Tipy na zcela jinou dovolenou

  • Pokud máte rádi děti, můžete vyrazit jako doprovod na tábor nebo na ozdravný pobyt. Na internetu najdete řadu nabídek. Bonusem pro Vás budiž fakt, že toto bývá hrazeno. Přispějete tedy druhým k radosti a ještě za to získáte velmi příjemnou odměnu.
  • Odměnu můžete získat také, pokud vyrazíte na pracovní pobyt do zahraničí. Na českém trhu je celá řada personálních agentur, které zprostředkovávají zaměstnání v zahraničí a to na kvalifikované pozice, žádný sběr jahod (i když i ten je možný). Jedná se o různě dlouhé turnusy, z nichž nejkratší je na čtrnáct dní. Co třeba jít na zkušenou, zdokonalit se v jazyce a ještě obohatit konto o eura, libry či dolary?
  • Studijní dovolená.Ta sice stojí dost peněz, ale rozhodně se jedná o investici, které nebudete litovat. Většina lidí vyráží za jazykovými kurzy, ale není to rozhodně žádné pravidlo.
  • Celá řada lidí si zaplatí různé kurzy či workshopy v zahraničí, aby se zdokonalili ve své profesi. Kromě toho, že získané dovednosti dokážete zcela jistě zužitkovat, takové školení se Vám bude dobře vyjímat také ve Vašem životopise.
  • Kombinovaná dovolená.Pokud máte partnera, který trvá na tradiční dovolené, nabídněte kompromis, že s ním či s ní sice pojedete, ale jen za podmínky, že on bude akceptovat, že v určité hodiny se budete věnovat práci, protože Vám celodenní ležení na pláži přijde jako ztráta času.