Dovolená

28.4.2023

Okolo Bodamu

Bodamské jezero patří k těm největším v Evropě a nabízí nezměrnou spoustu možností trávení volného času. Zajisté si tam každý najde své. Je jedno, zda jste parta mladých kamarádů, zamilovaný pár, rodina s dětmi nebo důchodci. Bodam je pro všechny.
zámek montfort
V létě je hojně vyhledávanou destinací. Hraničí se třemi státy. Nejdelší hranici má s Německem, pak se Švýcarskem a nejkratší s Rakouskem. Cestovní kanceláře nabízejí možnost objet s nimi jezero na kole. Nocovat můžete v kempu pod stanem nebo v penzionu. Má to velkou výhodu v tom, že nemusíte tahat všechny věci na kole s sebou, ale převáží je Vám autobus. Na druhou stranu nemáte tolik času na prohlédnutí si památek, městeček a přírodních zajímavostí, a pokud chytnete špatné počasí, není jízda na kole zrovna med.
Rozhodně se dá doporučit najít si ubytování někde v blízkosti jezera a pořádat odtamtud hvězdicovité výlety. V okolí je spousta statků, kde seženete poměrně levné apartmány, a Vaše děti budou mít k dispozici hřiště a budou se moci účastnit krmení hospodářských zvířat. Ubytování je vždy čisté a dobře vybavené. Za týden nestihnete určitě objet a vidět všechno, ale k Bodamskému jezeru se můžete zase vrátit a ubytovat se z jiné strany.
loďky v přístavu
Voda v jezeře je krásně čistá a zaplavat si můžete také v Rýnu. Průzračností vody budete překvapeni. Doporučit se dá mnoho výletních cílů, záleží na tom, odkud budete vyjíždět.
·         Květinové ostrovy Mainau, Lindau a ostrov Reichenau, kde se nachází starobylý klášter
·         Kostnice, kde můžete navštívit třeba dům Jana Husa
·         Rýnské vodopády u Schaffhausenu
·         Starobylý Stein am Rhein
·         Friedrichshafen, kde je muzeum vzducholodí a můžete se jimi i proletět
·         Nejvyšší hora v okolí Pfänder, s krásným rozhledem po jezeře a na Alpy
·         Městečka Meersburg, Bregenz nebo Lindau
Strávit dovolenou u Bodamského jezera se prostě vyplatí.