Nákupy

28.4.2023

Dlažba do interiéru

Volbou materiálu na novou dlažbu je vždy součástí při zařizování nového bytu, domu, anebo rekonstrukce našeho bydlení. Je dobré si zvolit takové materiály, které se nám nejenom líbí, ale do budoucna splní naprosto všechny představy o nanejvýš kvalitním a moderním interiéru našeho domova. Velice důležité je se dobře a rychle rozhodnout. Pokud vybíráme obklady a dlaždice na podlahu, jsou na trhu například podlahové krytiny:
o   přírodní
o   tradiční
o   technologicky nové
o   keramické
dlažba na chodbě

Keramická dlažba je vždy univerzální a nenáročná. Skvěle se uplatňuje jak v domácích interiérech, tak i v exteriérech. Tato keramická dlažba je maximálně odolná a trvanlivá. Navíc je možné ji využívat v každé místnosti našeho bydlení a to nejenom na podlaze. Keramické dlaždice oproti pokládce z jiných materiálů nemění tvar, jsou tvarově stálé.
o   Teplo snášejí výborně, vedou jej a z tohoto důvodu jsou ideální krytinou nad podlahové topení.
o   Jsou naprosto vhodné i pro alergiky.
o   Jsou rovněž velice snadné na údržbu.

Přírodní materiály

Je také třeba počítat s tím, že ušlechtilé přírodní materiály, jako jsou například dřevo, anebo materiály umělé, jako kupříkladu PVC, vinyl, či laminát jsou mnohem více náročné na údržbu a mnohdy mají tendenci vlivem působení změny prostředí měnit tvar.
o   Kupříkladu jsou velice choulostivé na větší množství rozlité vody, čímž mohou nabobtnat, anebo sesychat. Zrovna tak špatně snášejí kontakt kupříkladu:
v   s chemikáliemi
v   s UV zářením
v   případné drobné domácí nehody
dlaždice na terease

Dlažba z umělých materiálů

Dlaždice a pokládka z měkčích krytin se velice snadno poškodí.
o   Lamináty jsou nosičem elektrického statického náboje. 
o   PVC a vinyl dlažba reaguje na změnu teplot v prostředí změnou tvaru.
Několik důvodů, proč mít doma obklady a dlažby
o   Keramické dlaždice se uplatní v kuchyni na podlaze, na stěně nad pracovní deskou. Velikou výhodou je chemická nezávadnost, odolnost a údržba.