Hobby

11.10.2021

Escape games: Únikové hry Vás pohltí!

Ano, pokud jste jedni z těch lidí, máme pro Vás skvělý typ, jak trávit volný čas se svou drahou polovičkou nebo s přáteli.
Escape games neboli únikové hry Vás donutí přemýšlet (řešíte-li rádi nejrůznější hádanky a rébusy máte vyhráno), improvizovat, čelit stresu a rychle jednat.
 zchátralý pokoj
Únikové hry se postupem času staly doslova fenoménem. Zúčastnit se může každý – rodiče s dětmi, mladí i starší lidé, začátečníci i znalci těchto her. Musíte mít pouze chuť k dobrodružství a být týmovým hráčem.
 
Při výběru hry, kterou si snadno zarezervujete na internetu, je dobré si o ní přečíst hodnocení, recenzi. Nabízí se Vám hry velmi dobré, průměrné, ale bohužel i ty horší.
 opuštěná nemocnice
Vybírat můžete z nejrůznějších témat – adrenalinových, historických, kulturních, akčních, detektivních, krimi, venkovních apod.
Společným znakem všech her je příběh. Vždy se seznámíte se zajímavým příběhem a dále už je vše na Vás – pátrejte, hledejte indicie, myslete.
 
Průběh celé hry je jasný. Máte hodinu na to, abyste se prokousali nástrahami až do cíle a místnost tak opustili jako vítězové. Hned po vstupu do místnosti se Vám začne odpočítávat čas. Důležité je všímat si věcí a maličkostí kolem. Zpravidla se hledají různé číselné kódy, ukrytá místečka, která Vás posunou dále v hledání. Nezapomeňte komunikovat a spolupracovat se svým týmem.
Pokud se dostanete do situace, kdy nebudete vědět, jak dál, správce místnosti Vás navede. V závěru celého zážitku si se správcem shrnete Vaše počínání při hře a ohodnotíte odvedenou práci.
 
Pojďme si některé z těchto her přiblížit.
 nouzový východ
Indiana Jones
Hra stvořená podle oblíbeného filmu. Tentokrát ale není Indiana hlavním hrdinou, jste to samozřejmě Vy a známý archeolog a profesor potřebuje Vaši pomoc. Díky indiciím můžete Indianu najít, protože se nevrátil z jedné výpravy. Dávejte si pozor, nepátráte po něm sami…
Masna: Bývalí lidé
Příběh se odehrává v jedné masně v 70. letech. Klíčem je rozpletení příběhu o dvou bratrech, označovaných jako „bývalí lidé“. Možná tušíte, že toto označení se dostávalo všem nepřátelům komunistického režimu…
Venkovní hra Král pašeráků
Atomový kryt
Útěk z výslechové místnosti