Cestování

11.10.2021

Krásy jihu

Ze severní, západní, východní i střední Evropy putují proudy lidí v letní sezoně směr Itálie. Tato země je synonymem dovolené a to právem. Má opravdu co nabídnout.
řeka ve městě
·         Moře
Není možná tak hezké jako v Chorvatsku, ale pláže jsou často písčité a ideální pro rodiny s dětmi. Kdo chce něco divočejšího a kamenitějšího, může zamířit na Sicílii.
·         Hory
Je libo lyžovačku nebo pořádný letní výšlap? V Italských alpách žádný problém. Na nejvyšší horu Mont Blanc proudí každý rok stovky turistů, ale také jich tam pár zahyne. Nepodceňujte vybavení a jděte případně s průvodcem.
·         Vinice
Italské víno, hlavně to bílé je také dobře známé a jeho milovníci si přijdou na své. Dovolená třeba v Toskánsku, v krásné přírodě, na kolech je nezapomenutelná.
·         Ostrovy
Oblíbená Sicílie nebo Sardinie, či Elba. Lepší je na ně letět, cesta autem nebo autobusem je dost úmorná.
·         Sopky
Doteď činné a hojně navštěvované. Za všechny jmenujme nejznámější Vesuv a Etnu.
mlha v údolí
·         Historická města
Kdo by neznal romantické Benátky a velkolepý Řím, Milán-město módy, Florencii – perlu renesance, Neapol, Pisu, Turín a další města, kam proudí davy turistů, až je to místním nepříjemné. To buď přijmete jako fakt nebo tam ani nejezděte. Je jedno, v jakém ročním období se tam chystáte vycestovat, v těchto městech je stále plno. Najdete ale uličky a zákoutí, kam tolik turistů nechodí a kde můžete obdivovat architekturu i místní kolorit.
·         Kulturu
Malířské umění, hudba, bohatá historie.
·         Kuchyně
Vyhlášená po celém světě. Kdo by neznal těstoviny na mnoho způsobů, pizzu a vyhlášenou zmrzlinu. V restauraci si to užijte, dejte si alespoň 3 chody a poseďte 2-3 hodinky u karafy dobrého vína.
Velkou výhodou je, že italština není  nijak složitý jazyk a jeho základy se dají poměrně lehce pochytit a naučit. Na severu se také bez problémů dorozumíte německy. A s angličtinou je to jako všude, někdo ji zvládá, někdo vůbec.